Zrinjski proslavio četvrtu titulu prvaka BiH pobjedom u uzbudljivoj utakmici u Doboju

Zrinjski je u 29. kolu Premijer lige BiH savladao ekipu Mladosti u Doboju rezultatom 3:0 i četvrti put u svojoj historiji postao šampion BiH.

Na samom početku susreta Mladost je drastično ostećena. Rizvanović je pogodio mrežu Karačića u drugoj minuti, ali je gol poništen zbog navodne ofsajd pozicije.

U 17. minuti gosti dolaze do vodstva od 1:0. Filipović sjajno upošljava Mešanovića koji matira Hadžića za vodstvo Plemića. U nastavku je Mladost pokušavala doći do poravnanja. Rizvanović i Dilaver su propustili svije sjajne prilike da matiraju Karačića u 22. minuti, dok je dobru priliku u finišu prvog poluvremena imao i Šišić čiji udarac sa 16 metara krajnjim naporom brani golman gostiju.

Na otvaranju drugog poluvremena Todorović i Petrak prijete golu Mladosti, ali bezuspješno. Rezervista Kovač je za domaće imao sjajnu priliku u 61. minuti ali je šutirao pored gola Karačića.

U 67. minuti je dosuđen kazneni udarac za goste. Nemanja Bilbija je srušen u šesnaestercu, a siguran realizator za 0:2 bio je Mešanović. U nastavku je Mladost svim silama pokušavala doći do pogotka. Domaći su prijetili preko Ramovića i Kovača koji su bili neprecizni u 69. i 81. minuti. Zrinjski je do ovjere pobjede došao preko Bilbije koji je na asistenciju Blaića postigao treći gol u 75. minuti i donio svom timu četvrtu titulu.