Završena debitantska sezona: Golom Karića iz jedanaesterca Čelik savladao Mladost

U posljednjem tridesetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine duel na Bilinom polju između Čelika i Mladosti pripao je domaćim fudbalerima koji su slavili rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, mada prilika nije nedostajalo na obje strane. Golu Lalića su prijetili Dedić i Salčinović, dok je udarce Počeka i Hodžića u prvom poluvremenu odbranio Bukvić na golu Zeničana.

Na otavrajnu drugog poluvremena Čelik prijeti preko Dedića koji šutira preko gola, da bi Popović na asistenciju Salčinovića u 60. minuti savladao Lalića, ali se lopta zaustavlja u blatu ispred gol linije.

Udarac Karića u 67. miunti sjajno je odbranio Lalić, da bi samo dvije minute kasnije Hrelja nepropisno zaustavio Grahovca u šesnaestercu, a sudija Peljto dosudio kazneni udarac za domaće.

Siguran realizatro sa 11 metara bio je Karić. Do kraja su domaći mogli i do ubjedljivije pobjede, ali je udarce Kazazića i Karića u finišu susreta sjajno odbranio Lalić tako da je susret okončan minimalnom pobjedom domaćeg tima.

Čelik je ovu sezonu okončao na šestoj poziciji sa 46 osvojenih bodova, dok je Mladost sezonu okončala na diobi osmog mjesta sa 39 bodova koliko imaju i ekipe Viteza i Olimpika koje su obezbjedile opstanak u posljednjem kolu.

Vitez je remizirao u Banja Luci sa Borcem (2:2), dok je Olimpic slavio na Koševu rezultatom 3:1 protiv Sarajeva.

Prvak Bosne i Hercegovine za sezonu 2015/2016 je ekipa Zrinjskog koja je osvojila 69 bodova, dok je vicešampion Sloboda sa 62 osvojena boda.

U Evropa ligu kao trećeplasirani tim putuje i Široki Brijeg koji je završio na trećoj pozicjii sa 61 osvojenim bodom, dok priliku da se domogne Evrope ima i Radnik ukoliko slavi u uzvratnom susretu finala Kupa BiH.

U prvom susretu na Tušnju Sloboda i Radnik su remizirali odigravši 1:1.

E. Škulj / foto: J. Korjenić