Sedam kola bez poraza: Mladost preokretom do velike pobjede nad Širokim Brijegom

Nakon pobjede protiv Olimpica u prošlom kolu Mladost je upisala i drugi vezani trijumf, ovaj put na domaćem terenu protiv Širokog Brijega rezultatom 3:1.

Prvu priliku na susretu propustili su gosti. Wagner šutira u donji desni ugao gola Hadžića, ali golman Mladosti sjajno interveniše.

Gosti su imali sjajnu priliku i preko Brekala koji je najviši u skoku nakon kornera u 21. minuti, ali lopta odlazi pored gola.

Jedinu priliku u prvih 45 minuta Mladost je imala preko Husića čiji udarac krajnjim naporom Soldo izbacuje u korner, tako da se sa rezultatom 0:0 otišlo na odmor.

U nastavku prvi prijete domaći preko Hodžića, ali njegov udarac sa 20 metara zaustavlja golman gostiju. U 56. minuti nova sjajna prilika za domaće, Hodžić pronalazi Isakovića u šesnaestercu, ovaj šutira glavom, ali lopta pogađa stativu.

Terensku inicijativu Mladosti prekinuo je Wagner, čiji udarac sa 25 metara iz slobodnog udarca sjajno brani Hadžić u 61. minuti.

Dvanaest minuta kasnije gosti preko Wagnera dolaze u vodstvo. Sesar je sjajno uposlio Brazilca na drugoj stativi, a ovaj glavom matira Hadžića za 0:1.

Domaćim igračima je trebalo svega dvije minute da poravnaju rezultat. Grešku golmana Solde koriste Gačan i Husić. Gačan je nesebično uposlio naadača Mladosti, a ovaj pogađa mrežu gostiju za poravnanje rezultata.

U 85. minuti Bošković je srušen u šesnaestercu, a siguran realizator kaznenog udarca za vodstvo domaćih od 2:1 bio je Brkić.

Već u narednom napadu Mladost koristi konfuziju u odbrani Širokog, a do svog drugog gola na ovom susretu dolazi Husić i postavlja konačnih 3:1.

Ovom pobjedom Mladost je došla do druge pozicije na tabeli sa 13 osvojenih bodova, tri manje od lidera, Zrinjskog i u narednom golu tim Ibre Rahimića gostuje na Tušjnu ekipi Slobode.