Prvi poraz Musemića: Saša Kajkut pogodio za veliko slavlje Krupe u Doboju

U okviru 12. kola BHT Premijer lige ekipa Mladosti doživjela je prvi poraz pod vodstvom trenera Husrefa Musemića. Gosti iz Krupe na Vrbasu iz Doboja su odnijeli velika tri boda.

Saša Kajkut pogodio za veliko slavlje Krupe u Doboju sredini terena, a potom su domaći u 13. minuti zaprijetili preko Miće Kuzmanovića.

Anel Husić sjajno pronalazi Kuzmanovića na petercu gostiju, ali ovaj pogađa vanjski dio mreže gola Kutića.

Domaći su u prvom poluvremenu pokušali i preko Aldina Šišića koji je sjajno šutirao u 33. minuti sa oko 30 metara, ali golman Krupe krajnjim naporom nezgodnu loptu pod prečku izbacuje u korner.

Gosti su preko Zorana Marušića u dva navrata zaprijetili golu Hadžića, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0. Na otvaranju drugog poluvremena pokušao je i Anel Husić sa 10 metara, ali neprecizno.

Gosti iz kontre u 61. minuti susreta dolaze u vodstvo, a strijelac je bio Saša Kajkut. U nastavku domaći pokušavaju svim silama stići do poravnanja.

Prvo su prilike propustili Aldin Šišić i Sušić, a potom i Aladin Šišić i Ramović, ali mreža gostiju iz Krupe sa Vrbasa je mirovala i gosti su slavili minimalnim rezultatom 1:0.

Bio je ovo prvi ovosezonski domaći poraz Mladosti koja će priliku za popravni u domaćem prvenstvu imati već za sedam dana protiv Viteza.

E. Škulj / foto: J. Korjenić