Mladost poražena na Tušnju, Haurdić i Zeba pogodili za veliko slavlje Tuzlaka

Fudbaleri Mladosti poraženi su na gostovanju kod Slobode u 24. kolu Premijer lige BiH.

Po prohladnom i kišovitom vremenu, te nešto težem terenu tušanjskog stadiona, izabranici Husrefa Musemića su savladali Mladost rezultatom 2:0. Već na otvaranju susreta u prvoj minuti Šišić pogađa prečku Pirića, a samo tri minute kasnije domaći preko Haurdića dolaze do vodstva. Zeba je ubacio u šesnaesterac Mladosti, a Haurdić je iskoristio smušenost Gačana i Sušića te  doveo Slobodu u vodstvo.

Mladost je preko Husića i Dilavera imala priliku da poravna rezultat u prvom poluvremenu, ali je udarac Husića krajnjim naporom zaustavio Pirić u 19. minuti, dok je Dilaver u 29. minuti bio neprecizan i na odmor se odlazi sa minimalnim vodstvom domaćih.

U nastavku prva prijeti Mladost preko Šišića koji puca preko gola sa 20 metara. U 56. minuti svoj deveti ovosezonski gol postiže Zajko Zeba, koji je bio precizan iz slobodnog udarca i matirao Hadžića za 2:0. Do kraja je tempo igre znatno pao, Tuzlaci su imali veći posjed lopte, ali bez konkretnijih prilika na obje strane tako da je susret okončan rezultatom 2:0.

Mladost je ostala na desetoj poziciji sa 30 osvojenih bodova, dok Sloboda i Zrinjski dijele lidersku poziciju sa 53 osvojena boda. U narednom kolu ekipa Ibre Rahimića na domaćem terenu dočekuje Olimpik koji ima 27 bodova i sigurno je kako Mladost ima imperativ pobjede, jer duel sa Olipikom je definitivno najvažnija utakmica u sezoni.

Piše: Edis Škulj / Foto: kameleon.ba