FK Sarajevo slavilo nakon preokreta, Dilaver postigao gol za pamćenje

Sarajevo je u okviru 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladalo Mladost rezultatom 2:1.

Trener Rahimić je odlučio na teren izvesti kombinovani sastav i napraviti čak devet izmjena u odnosu na početni sastav koji je igrao protiv Travnika. Priliku za igru dobili su igrači koji su u toku sezone imali manju minutažu.

Na otvaranju utakmice bordo tim prijeti preko Leona Benke u 6. i 19. minuti, ali oba udarca zaustavlja Franko Lalić na golu Mlaodsti.

U 22. miuti Dilaver se na 16 metara oslobađa Miholjevića i maestralno matira Pavlovića na golu Sarajeva za vodstvo Mladosti od 0:1.

Nakon vodstva Mladosti uslijedila je opsada gola Franka Lalića. Prvo je Harba u 28. minutu sa pet metara pucao pored gola gostiju, da bi u 34. minuti isti igrač na sjajnu asistenciju Duljevića sa samo metar udaljenosti od gola pogodio okvir gola.

U 43. minuti i Benko je pogodio desnu stativu gola Lalića na asistenciju Okića, da bi samo dvije minute kasnije donio svom timu poravnanje.

Nakon što se sjajno oslobodio Gačana Benko je iz okreta pogodio za 1:1 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Sarajevo nastavilo sa napadima na gol Mladosti. Udarac Harbe sa 20 metara u 56. minuti odlazi preko gola, baš kao i šut Kovačevića koji je bio neprecizan sa 10 metara u 71. minuti.

Sjajnu priliku u 72. minuti imao je Leon Benko, ali je sa 15 metara šutirao pored desne stative gostiju.

U 79. minuti domaći dolaze do vodstva. Udarac Čatakovića blokira Isaković, a lopta se sretno odbija na pet metara od gola Lalića, a Benko loptu posprema u mrežu Mladosti za 2:1 i pobjedu svog tima.

Iako je Mladost nastupila u kombinovanom, pa slobodno možemo reči i rezervnom sastavu, ekipa Ibre Rahimića je prikazala sjajnu borbenost i zalaganje svih 90 minuta.

U narednom kolu Mladost na domaćem terenu dočekuje lidera na tabeli, ekipu Zrinjskog.

Tekst: E. Škulj, foto: J. Korjenić / fkmladost.ba