Asanović i Brkić donijeli pobjedu Mladosti protiv Metalleghea BSI

U posljednjem susretu trećeg kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Mladosti je u golijadi u Doboju savladala neugodnu ekipu Metalleghea rezultatom 3:2.

Početak susreta pripao je Kakanjcima, a već u prvoj minuti šutira Ramović, ali je njegov udarac blokiran. U 10. minuti Šišić ubacuje iz kornera, lopšta na drugoj stativi dolazi do Husića koji odlično šutira, njegov udarac brani Fejzić, ali odbijenu loptu Asanović posprema u mrežu ''Kraljeva'' za 1:0.

U 23. minuti novi korner za Mladost. Šišić ponovo ubacuje loptu u šesnaesterac, Husić loptu dodaje Brkiću na 16 metara, a ovaj silovitim udarcem matira Fejzića za 2:0. Brkić je ponovo pokušao silovitim udarcem u 31. minuti ali njegov udarac završava samo nekoliko cetimetara pored lijeve stative golmana Metalleghea.

U finišu prvog poluvremena gosti su iz prve prilike stigli do gola. Jusfović je zakasnio izaći u blok Raduloviću koji postiže eurogol sa gotovo 30 metara i sa rezultatom 2:1 za Mladost se odlazi na odmor.

U nastavku prvi prijete gosti preko Dujakovića ,ali njegov šut fantastično brani Hadžić u 58. minuti susreta. Samo tri minute kasnije Brkić  dolazi do drugog gola na ovom susretu. Ramović je nesebično poslužio Brkića koji sa 20 metara snažno šutira i pogađa za 3:1.

Husić je mogao dovesti Mladost u još ubjedljivije vodstvo ali njegov udarac u 64. minuti brani Fejzić.

Velika prijetlja po gol tima iz Jajca bio je ponovo Brkić koji je pokušao iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola u 81. minuti susreta. Sjajnu priliku Mladost je imala i u 90. minuti susreta. Ramović je uposlio Sušića na drugoj stativi, ali ovaj sa šest metara pogađa prečku ekipe Metalleghea.

U samom finišu, tačnije u 95. minuti gosti su preko Radulovića ublažili poraz. Paradžik je dosudio prekšaj za ''Kraljeve'' na dvadesetak metara od gola Hadžića, a Radulović postiže novi eurogol za konačnih Mladost DK – Metalleghe 3:2.

Sa ovom pobjedom ekipa Mladosti je došla na diobu četvrtog mjesta sa pet osvojenih bodova koliko imaju Krupa i Sarajevo i u narednom kolu koje je na rasporedu za tri dana gostuje Radniku u Bijeljini koji je pretposljednji na tabeli sa jednim osvojenim bodom.

E. Škulj / foto: J. Korjenić