Široki Brijeg savladao Mladost na Pecari

U posljednjem susretu Premijer lige Bosne i Hercegovine u ovoj godini Široki Brijeg je na Pecari savladao ekipu Mladosti rezultatom 2:1.

Od početka susreta Mladost je krenula agresivno, imala veći posjed lopte i već rano u 14. minuti došla do vodstva. Laštro je sjajno uposlio Sinana Ramovića, koji je prevario golmana Soldu za vodstvo od 0:1. Samo četiri minute kasnije domaći dolaze do poravnanja rezultata. Hadžić je odbranio udarac Krstanovića, a Menalo odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:1. U 33. minuti Hadžić je sjajno odbranio udarac Wagnera, ali ne i dvije minute kasnije kada je Menalo sjajno uposlio Brazilca koji je pogodio za vodstvo Širokobriježana za 2:1 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Mladost imala terensku inicijativu, ali nije uspjela doći do poravnanja. U 58. minuti Kuzmanović je sjajno šutirao, ali je Soldo krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Dobru priliku je imao i Husić u 78. minuti, ali nije uspio savladati golmana Širokobriježana. Domaći su se u drugom poluvremenu fokusirali na čuvanje rezultata i svoje su prilike tražili iz kontri. U finišu su domaći imali prilike preko Krstanovića i Balabana ali mreža Hadžića je ostala netaknuta u drugom poluvremenu i domaći su slavili rezultatom 2:1.

Nakon osamnaest kola ekipa Mladosti DK zauzima osmu poziciju sa 22 osvojena boda. Slijedi pauza od 80 dana nakon koje će se odigrati još četiri kola ''regularnog'' toka, a potom slijedi liga za prvaka i liga za opstanak.

E.Škulj/fkmladost.ba  foto: S. Sarajlić